top of page
Artboard 6.png

לימודים | קורס בסיס (שלב 1)

חדש! קורס אונליין יחל ב 5 בדצמבר 2023
ימי שלישי בבוקר      
לפרטים נוספים כאן

  • 21 מפגשי למידה שבועיים דרך ZOOM  

  • כולל 4 מפגשי פרקטיקום

  • תרגול בקבוצות קטנות  

  • קשר אישי עם המנחות וחומר-עזר כתוב 

  • מרחב בטוח וירטואלי עומד לרשות הקבוצה לאורך הקורס ואחריו

  • המפגשים מוקלטים ונשלחים למשתתפות

  • מסלול הדרכה ייעודי למיילדות אחיות ורופאות      

מסלול ההכשרה בגישת B.O.T כולל מידע על התכנים הרגשיים והנפשיים הייחודיים של שדה הלידה ומעניק הכשרה פרקטית לעבודה עם מצבים רגשיים בתקופה זו, הן עבור הנשים היולדות והן עבור אנשי המקצוע עצמם. הכלים ישימים ומותאמים לשונות העבודה בסביבה הרפואית בחדר לידה, בקליניקה ובהנחית קבוצות.

Untitled-1.png

תכני הקורס

עבודה עם חוויות לידה
היכולת של אדם  להיות עד לתהליך הפנימי שלו הינו המפתח לשינוי הפרספקטיבה והחוויה שלו אודות האירוע. הענקת האפשרות לאם לאחר לידה להגיע למפגש שבו תוכל לעצור ולהתבונן על התהליך שהיא עברה בתוך הלידה זהו מהלך יקר ערך ובעל פוטנציאל להשפעה רחבה על התפיסה העצמית שלה, ההתקשרות לתינוק ובניית היכולת ההורית. 
העבודה עם עיבוד חוויות לידה תהיה בעלת אופי שונה כשעובדים עם אישה בשבועות הראשונים לאחר הלידה, כמה חודשים לאחר הלידה או לקראת הלידה הבאה. בקורס נלמד על ההבדלים ועל דרך העבודה השונה.

טראומה ופוסט-טראומה בשדה הלידה
אנחנו מייחדות מקבץ מפגשים בקורס להעמקה בנושא הטראומה והפוסט-טראומה והביטויים הייחודיים שלהם בתקופות ההיריון הלידה וההנקה. בנוסף נעסוק גם באופן ספציפי בנושא ליווי של נשים שבעברן פגיעה מינית.


מבט נוסף על מערכות אמונה
התקבעות של הנחות-יסוד ואמונות על לידה והורות הינם מהמאפיינים הבולטים של שדה הלידה. זו תופעה המשבשת את הגמישות הנדרשת בלידה ובהורות ובמקרים רבים יוצרת נוקשות וקשיי הסתגלות כואבים. לכן אחד ממוקדי העבודה יהיה להציע ניראות לאותן הנחות-יסוד שהתקבעו ושעליהן נבנה 'מסלול ראייה' מסוים, על מנת לאפשר גמישות וחופש בחירה.

 

שאלות חדשות על גבולות הטיפול בשדה הלידה
הסטינג הלא שגרתי שבעבודתנו מעניק לקשר איכות של חופש להתנהלות גמישה, אך גם שאלות רבות על הגדרת המרחב ועל גבולות. נעסוק באיכויות הללו לאורך הקורס וגם באופן ספציפי בשאלת הגבולות.

 

מגבלת הזמן – האפשרות ליצירת תהליך מעמיק בתוך זמן מוגבל
ישנם מקרים רבים בהם המפגשים מתקיימים בתוך תקופת זמן ספציפית ומוגבלת, כגון:  שבועות ספורים לפני הלידה, בימים הראשונים לאחר הלידה, בשעות הספורות בין הנקה להנקה. פרקטיקות B.O.T פותחו להתמודד עם סוגיה זו ולהעניק לאנשי המקצוע כלים לליווי מעמיק בתוך מגבלת הזמן.

אימון אישי בפרקטיקות של תקשורת בעלת איכות של הקשבה פנימית
מס' גישות טיפול מלוות את התפתחות גישת ה B.O.T מתוך היותן קרובות למאפיינים של ליווי בשדה הלידה: גישות אלו מתאפיינות בהנחת-יסוד כי המצב עצמו מכיל את האינפורמציה עבור ההשתנות שלו, הן כוללות בתוכן משמעות לאופן מסוים של נוכחות של המטפל/מלווה/מנחה, ובכולן בולט השימוש במיומנויות של תשומת-לב גופנית ככלי משמעותי בטיפול.

כלים לעבודה עם מצבי עוררות-יתר  והצפה
טיפולי פוריות, תהליכי ההיריון הלידה וההנקה מעצם מהותם עשויים להוות טריגר ואף מגבר לאספקטים רגשיים כגון: זיכרונות טראומטיים, חוויות אובדן, פחדים וחרדות, חוויות של חוסר אונים וחוסר שליטה, חוויות של כישלונות והצלחות, ועוד. אשת המקצוע נדרשת להיות בעלת הכשרה בכלים המאפשרים מתן מענה למצבי הצפה רגשית העלולים להתעורר במצבים אקוטיים כמו בעת הלידה, בזמן פעולות רפואיות חודרניות וכדומה.

 

דיאלוג עם האין – ליווי נשים לאחר אובדן הריון
נשים רבות יתארו את חווית אובדן ההיריון כחוויה משמעותית בחייהן, יחד עם זאת בחברה היהודית-ישראלית לרוב זהו אובדן שנותר ללא טקסי אבלות וזיכרון. ליווי B.O.T מכוון לתמוך בזיהוי החוויה, לתת הכרה לכל חווית אובדן באשר היא ולאפשר מרחב מותאם לתהליך האבל.

 

לפרטים נוספים והרשמה

תודה! ניצור איתך קשר בהקדם

bottom of page